Banner Top

Raków umacnia się w czubie tabeli!

• Published in cz.Sport

Za nami 17. seria gier w Nice 1 lidze, a więc półmetek sezonu. Raków Częstochowa nie zwalnia tempa i odnosi kolejne zwycięstwo. Tym razem ekipa Marka Papszuna wygrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 3:0 i w tabeli są nadal na czwartym miejscu, ale do lidera mają już tylko trzy punkty straty.

W naszej zapowiedzi pisaliśmy, że siedlczanie to najsłabsza drużyna pod względem spotkań na własnym obiekcie.

Te słowa potwierdziły się w stu procentach, bowiem częstochowianie wypunktowali swoich rywali 3:0. Początek meczu nie był ekscytujący, a najciekawiej było w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw arbiter wskazał na wapno po zagraniu piłki ręką przez jednego z piłkarzy Pogoni w swoim polu karnym. Niestety jedenastki nie wykorzystał Rafał Figiel, którego strzał znakomicie obronił bramkarz gospodarzy.

Raków szybko jednak zrehabilitował się, bowiem w 36. minucie indywidualną akcję przeprowadził Piotr Malinowski, który podał do Huberta Tomalskiego, a ten otworzył wynik w tym spotkaniu.

W drugiej połowie Pogoń próbowała doprowadzić do remisu. Długo utrzymujące się skromne prowadzenie RKS-u sprawiało, że każdy scenariusz był jeszcze możliwy. Czerwono-niebiescy zanotowali jednak kapitalny finisz. W 84. minucie wynik podwyższył jeden z najlepszych na boisku, czyli Malinowski. Ostatni cios należał do Jakuba Łabojki, który jeszcze we czwartek grał w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Portugalią.

Po końcowym gwizdku RKS mógł cieszyć się z kolejnego triumfu. Na półmetku rywalizacji w Nice 1 lidze częstochowianie są na czwartym miejscu i do podium tracą zaledwie dwa punkty. Do końca tego roku kalendarzowego podopieczni Marka Papszuna rozegrają jeszcze dwa spotkania. Najpierw w Legnicy, a następnie u siebie z Puszczą Niepołomice.

Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: Hubert Tomalski 36, Piotr Malinowski 84, Jakub Łabojko 90

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 24. Damian Świerblewski (82, 7. Paweł Garyga), 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła (76, 20. Piotr Krawczyk), 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (60, 87. Adrian Paluchowski) - 9. Dariusz Zjawiński.

Raków: 1. Mateusz Lis - 25. Karol Mondek, 6. Andrzej Niewulis, 2. Tomas Petrasek, 5. Daniel Boateng, 77. Hubert Tomalski - 13. Piotr Malinowski, 7. Rafał Figiel (81, 21. Jakub Łabojko), 16. Igor Sapała, 19. Krystian Wójcik (87, 17. Przemysław Oziębała) - 10. Adam Czerkas (78, 9. Jose Embalo).

Żółte kartki: Chyła, Garyga - Boateng, Figiel, Petrasek.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 1586.