Banner Top

Zwycięstwa AZS-u i Norwida. A za tydzień derby!

  • Published in cz.Sport

To była bardzo udana sobota dla częstochowskich siatkarzy występujących w rozgrywkach pierwszej ligi. Swoje zwycięstwa odniosły zarówno AZS oraz Exact Systems Norwid. Jedni i drudzy poprawili swoje pozycje w ligowej tabeli i zmniejszyli stratę do czołówki. To jedynie dodaje smaczku derbowej rywalizacji, która czeka nas już w następnej kolejce.

Kolejne efektowne, już trzecie z rzędu zwycięstwo zainkasowali siatkarze AZS-u Częstochowa, którzy znakomicie odnaleźli się w Hali Polonia, w której zagrali po raz pierwszy od 2012 roku.

Przy głośnym dopingu podopieczni Krzysztofa Stelmacha pewnie pokonali u siebie Krispol Września 3:0. Triumf może cieszyć tym bardziej, że wrześnianie przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie tylko jedną porażkę. Przyjezdni postawili twarde warunki wyłącznie w pierwszym secie, w którym długo prowadzili kilkoma punktami, ale ostatecznie końcówka należała do akademików.

W następnych odsłonach Krispol praktycznie nie istniał. Przebieg tego meczu przypominał wcześniejszy występ biało-zielonych przeciwko AGH Kraków. Rywale wyglądali bezbarwnie i nie mieli nic do powiedzenia. Trzy punkty zostały pod Jasną Górą. AZS awansował na piąte miejsce w tabeli i do lidera traci już tylko trzy oczka. Częstochowianie oprócz zwycięstwa świętowali także 50. urodziny Krzysztofa Stelmacha dla którego największym prezentem była postawa jego podopiecznych.

AZS Częstochowa – Krispol Września 3:0 (25:22,25:15,25:16)

Dobrze w 8. kolejce spisał się także Exact Systems Norwid Częstochowa, który wygrał na parkiecie Olimpii Sulęcin 3:1. Beniaminek był groźny dla ekipy Radosława Panasa w drugim secie, którego wygrał oraz w trzecim, którego przegrał dopiero na przewagi. Zarówno w premierowej partii oraz czwartej częstochowianie byli zdecydowanie lepsi. Udało się zatem zrehabilitować za niespodziewanie łatwą porażkę przed tygodniem u siebie przeciwko innemu beniaminkowi z Tomaszowa Mazowieckiego.

Norwid w tabeli jest na siódmym miejscu, ale ma taki sam dorobek jak szósty AZS Stal Nysa oraz piąty AZS Częstochowa. Wszystkie te zespoły do lidera tracą tylko trzy punkty, toteż derbowa rywalizacja 18 listopada w hali przy ul. Jasnogórskiej zapowiada się ekscytująco.

Olimpia Sulęcin – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (16:25,25:21,24:26,18:25)

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px