Banner Top

Ślepsk Suwałki za mocny na AZS Częstochowa

• Published in cz.Sport

W meczu 2. kolejki siatkarskich rozgrywek pierwszej ligi ekipa AZS-u Częstochowa doznała pierwszej porażki w tym sezonie ulegając na wyjeździe drużynie Ślepska Suwałki 0:3. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha po udanej inauguracji zostali mocno sprowadzeni na ziemię i miejmy nadzieję, że szybko z tej porażki wyciągną wnioski.

W premierowej serii gier częstochowianie pokonali u siebie SMS PZPS Spałę 3:1 i z nadziejami wybrali się do dalekich Suwałk, aby zmierzyć się z o wiele trudniejszym rywalem.

Miał to być tak naprawdę pierwszy poważny sprawdzian akademików w tym sezonie. Nie został on jednak zaliczony pomyślnie.

W pierwszym secie AZS kompletnie nie nawiązał walki z przeciwnikiem. Gospodarze od początku odskoczyli na kilka oczek i konsekwentnie powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając 25:20. W drugim secie było nieco lepiej, bowiem ekipa spod Jasnej Góry dotrzymywała kroku suwałczanom, ale tylko do połowy tej odsłony. Następnie Ślepsk znowu wypracował sobie bezpieczną różnicę punktową i podobnie jak w inaugurującej partii wygrał 25:20. Ostatnią szansą dla podopiecznych Krzysztofa Stelmacha na uratowanie honoru była trzecia odsłona. Wydawało się, że biało-zieloni wreszcie znaleźli właściwy rytm i pierwszy raz w tym meczu minimalnie prowadzili. O wszystkim decydowała końcówka. W niej szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili jednak miejscowi, którzy wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Częstochowianie dopiero w trzecim secie potrafili nawiązać walkę z rywalami, ale to nie wystarczyło nawet do wygrania jednej odsłony. Porażka 0:3 z pewnością rozczarowuje, ale należy mieć nadzieję, że w następnych pierwszoligowych konfrontacjach będzie lepiej. W przyszłym tygodniu AZS znowu zagra na wyjeździe, a ich adwersarzem będzie KPS Siedlce.

Ślepsk Suwałki – AZS Częstochowa 3:0 (25:20,25:20,25:23)