Banner Top

Norwid poszedł za ciosem i pokonał TSV Sanok

• Published in cz.Sport

W meczu 2. kolejki rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała u siebie TSV Sanok 3:1 i odniosła tym samym drugie zwycięstwo z rzędu za trzy punkty w tym sezonie. Spotkanie było bardzo wyrównane i w większości setów decydowały końcówki.

W inaugurującej serii gier częstochowianie pokonali niespodziewanie na wyjeździe Stal Nysa 3:1 i tym samym rozbudzili apetyty przed kolejnymi spotkaniami.

W drugiej kolejce podopieczni Radosława Panasa mierzyli się u siebie z TSV Sanok. Rywal teoretycznie słabszy, ale z pewnością nie należało go lekceważyć.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem i odnieść pierwszy triumf w tym sezonie we własnej hali. Zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem pierwszego seta wygrali dosyć pewnie 25:20. W dalszej fazie rywalizacji było już o wiele trudniej. Wystarczy powiedzieć, że sanoczanie doprowadzili do remisu w drugiej partii, którą zwyciężyli 25:21. Emocji nie brakowało także w kolejnych odsłonach. W obu przypadkach decydowała nerwowa końcówka. Siatkarze Norwida byli o włos lepsi. W trzecim i czwartym secie triumfowali 25:22 i w całym meczu 3:1.

Po ostatniej piłce kibice mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze, a pierwszego na własnym parkiecie. To wymarzony początek rozgrywek, bowiem podopieczni Radosława Panasa mają komplet punktów. W następnej serii gier Norwid zmierzy się na wyjeździe z Aqua Zdrój Wałbrzych.

Exact Systems Norwid Częstochowa - TSV Sanok 3:1 (25:20,21:25,25:22,25:22)