Banner Top

Musielak walczył o kontrakt? Zawodnik nie ukrywa takiej możliwości

  • Published in cz.Sport

Tobiasz Musielak jest jednym z kilku zawodników, którzy znaleźli się na liście potencjalnych wzmocnień w kontekście sezonu 2018. Aktualny klub leszczynianina - ROW Rybnik spadł z PGE Ekstraligi, wobec czego Musielak może być łakomym "kąskiem" dla włodarzy. W niedawnym turnieju w Częstochowie zaprezentował się średnio.

Zapytany o to czy walczył o kontrakt, nie zaprzecza.

Musielak w turnieju o Puchar Prezydenta naszego miasta wywalczył osiem punktów co pozwoliło mu zająć dziesiąte miejsce. W pokonanym polu "Toffek" pozostawił m.in. Drużynowego Mistrza Polski - Grzegorz Zengotę, reprezentanta MRGARDEN GKM-u Grudziądz - Krystiana Pieszczka i pierwszoligowców z Jakubem Jamrogiem i Kacprem Gomólskim na czele. Teoretycznie, przegrywał tylko z lepszymi, choć jak sam przyznał, nie do końca jest zadowolony ze swojego występu.

Głośno mówi się, że żużlowiec ma w listopadzie podpisać kontrakt z piątą drużyną PGE Ekstraligi. Wyniki w minionym sezonie nie były oszałamiające jeśli chodzi o Musielaka. Leszczynianin w czternastu meczach zdobył ledwie 70 punktów i 4 bonusy, co dało mu średnią biegopunktową 1,276. Był to dopiero 45 wynik, choć lepszy niż Sebastiana Ułamka, Andreasa Jonssona i Karola Barana. Wydawać by się mogło, że po takim sezonie jazda na zapleczu ekstraligowym może być dobrym pomysłem, lecz wybić mu to z głowy chcą włodarze Włókniarza. Czy faktycznie można powiedzieć, że w ostatni piątek września Musielak walczył o kontrakt? - Być może tak, ale na razie nie chcę o tym mówić. Podejrzewam, że połowa zawodników była zaproszona na te zawody, bowiem Włókniarz wyraża nimi jakieś zainteresowanie. Chcę dokończyć sezon i pomyśleć, co dalej - przyznał po zawodach.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px