Banner Top

VARtościowe zwycięstwo Rakowa! Koniec złej passy

W środowe popołudnie Raków odrobił zaległości z 20. kolejki Nice 1 ligi. W historycznym meczu, bo pierwszy raz przy użyciu VAR-u w tej klasie rozgrywkowej, podopieczni Marka Papszuna wygrali 1:0 w Chojnicach i wreszcie w dobrych humorach mogą wracać do domu.

VAR na szczęście nie musiał odgrywać kluczowej roli w tym spotkaniu, a był jedynie dodatkiem do meczu, który dostarczył wielu emocji.

  • Kategoria: cz.Sport

We wrześniu kolarskie święto w Częstochowie

Byli i obecni czołowi polscy kolarze zawodowi przyjechali do Częstochowy, aby zapowiedzieć dużą imprezę kolarską – przeznaczoną praktycznie dla wszystkich rowerzystów.

Częstochowa Trek Race organizowany przez Zamana Group i grupę Trek, we współpracy z miastem Częstochowa i środowiskiem lokalnych kolarskich zapaleńców odbędzie się na jurajskich trasach wokół miasta w niedzielę 16 września.

  • Kategoria: cz.Sport

(Niedoszły) Szlagier z wyraźnym faworytem

Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej wszyscy kibice śledzący zmagania w Nice 1 lidze ostrzyli sobie apetyty na starcie Chojniczanki Chojnice z Rakowem Częstochowa, które miało być absolutnym szlagierem dwóch czołowych ekip w tabeli. Mecz, który miał odbyć się 2 marca w ramach 20. kolejki został jednak odwołany z powodu złego stanu boiska. Minęły prawie dwa miesiące i nastroje związane z tym spotkaniem są zgoła odmienne.

O ile Chojniczanka nadal jest w czubie klasyfikacji, bowiem plasuje się na czwartym miejscu i do wicelidera traci tylko dwa oczka, o tyle postawa Rakowa w ostatnich tygodniach pogorszyła się diametralnie.

  • Kategoria: cz.Sport

Marazm Rakowa i przełamanie Skry

Dwie najlepsze częstochowskie drużyny piłkarskie w zupełnie innych nastrojach kończyły mecze ligowe w miniony weekend. Pierwszoligowy Raków poniósł kolejną porażkę, podczas gdy trzecioligowa Skra wreszcie zainkasowała komplet punktów.

W przypadku dyspozycji Rakowa śmiało można powiedzieć, że to już kryzys.

  • Kategoria: cz.Sport

Włókniarz zwycięża w Zielonej Górze!

Ostatni bieg był decydujący. Fredrik Lindgren po kapitalnej szarszy, wyszedł na czoło stawki pietnastego wyścigu niedzielnego meczu i przypieczętował triumf forBET Włókniarza Częstochowa w Zielonej Górze! Szwed zainkasował w całym meczu komplet punktów (14+1).

Tym samym, żużlowcy spod znaku Lwa są obecnie wiceliderem w tabeli ligowej.

  • Kategoria: cz.Sport

Sukcesy częstochowskich kijkarzy w inauguracji Pucharu Europy w Mińsku

W sobotę, 21 kwietnia, w Mińsku został rozegrany pierwszy etap Pucharu Europy Nordic Walking. Park Zwycięstwa gościł zawodników z Białorusi, Rosji, Polski, Austrii, Niemiec i Francji.

Zawody zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki Białorusi rozgrywane były na dwóch dystansach - pięciu i dziesięciu kilometrów. W obu wystartowała dwójka reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra mierzy się ze słabeuszem. Zwycięstwo czymś koniecznym

W 24. kolejce trzeciej ligi piłkarze Skry Częstochowa zagrają na wyjeździe z fatalnie spisującym się Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który na wiosnę zdobył zaledwie dwa punkty i walczy o utrzymanie. W sobotę podopieczni Pawła Ściebury będą zdecydowanym faworytem i brak zwycięstwa będzie oznaczał, że u Skrzaków dzieje się źle.

W środku tygodnia częstochowianie odrobili zaległości i tylko zremisowali bezbramkowo u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

  • Kategoria: cz.Sport

Daleka pielgrzymka Rakowa po punkty

W sobotnie popołudnie Raków Częstochowa zagra kolejny mecz w Nice 1 lidze. W 27. serii gier podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Oba zespoły słabo spisują się na wiosnę i pilnie potrzebują punktów, aby ugasić mniej lub większy pożar w swoim otoczeniu. Dla czerwono-niebieskich to najdalsza podróż w tej rundzie – oby nie na darmo.

Bytovia walczy w tym sezonie o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px