Banner Top

Odszedł były żużlowiec Włókniarza - Tomasz Jędrzejak

Niestety nie tak miał wyglądać wtorkowy dzień. WTS Sparta Wrocław w mediach społecznościowych przekazała bardzo smutną wiadomość - odszedł od nas wspaniały zawodnik Tomasz Jędrzejak!

W przeszłości dane mu było reprezentować częstochowski Włókniarz. Zaprzyjaźniony z tym klubem, często startował i trenował przy ul. Olsztyńskiej.

  • Kategoria: cz.Sport

UŚKS z licencją na tor zaprasza na zawody i do szkółki

Główna Komisja Sportu Żużlowego zniosła zawieszenie licencji mini toru przy ul. Brzegowej w Częstochowie, co oznacza, że lada moment znów zawarczą tam motocykle w klasie 80-125cc.

W ostatnim czasie sporo mówi o mini żużlu w Częstochowie, lecz nie do końca w takich brzmieniu w jakim mieszkańcy tego miasta chcieliby słyszeć.

  • Kategoria: cz.Sport

Falubaz poległ przy Olsztyńskiej

Leon Madsen z Fredrikiem Lindgrenem poprowadzili w niedzielne popołudnie drużynę forBET Włókniarza do ligowego zwycięstwa nad Falubazem Zielona Góra. Duńczyk ze Szwedem byli niepokonani inkasując łącznie 29 punktów i bonus. Dla gości najlepiej punktował Patryk Dudek (9+1).

Zwycięstwo Włókniarza praktycznie przesądza o awansie tej ekipy do play-off.

  • Kategoria: cz.Sport

AZS: Finalizujemy rozmowy ze sponsorami i zawodnikami, czekając na wieści z Urzędu Miasta

Wciąż nieznana jest przyszłość AZS-u Częstochowa, który walczy o możliwość startu w siatkarskiej I lidze. Klub przekazał w piątkowym oświadczeniu, że wciąż brakuje oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta dotyczącego kwestii zwrotu dotacji i wsparcia na nadchodzący sezon.

Włodarze jednak nie zamierzają czekać i finalizują rozmowy ze sponsorami i zawodnikami.

  • Kategoria: cz.Sport

Wielkie wejście Szczepańskiego na wagę zwycięstwa!

Sześciu minut potrzebował Miłosz Szczepański, by zapisać się na liście strzelców w piątkowym meczu Rakowa z Odrą Opole. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa wszedł na murawę w 84 minucie, by w 90 strzelić jedynego w tym meczu gola.

Raków przez znaczną część spotkania przeważał i zasłużył na zwycięstwo w tym meczu.

  • Kategoria: cz.Sport

Trzecioligowiec pierwszym rywalem Rakowa w Pucharze Polski

W piątkowe wczesne popołudnie poznaliśmy pary 1/32 Pucharu Polski w piłce nożnej. Drużyna Rakowa Częstochowa trafiła w drodze losowania na zespół z trzeciej ligi - Victorię Sulejówek. Zgodnie z nowymi przepisami, podopieczni Marka Papszuna o awans powalczą na wyjeździe.

Wszystkie mecze rundy, w tym 1/4 i 1/2 finału są rozgrywane wg. zasady 1 meczu. Mecze 1/32 rozegrane zostaną 25-27 września.

  • Kategoria: cz.Sport

Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn zawita do Częstochowy!

Już w ten weekend najlepsze siatkarki i siatkarze biorący udział w Mistrzostwach Śląska powalczą o trofea w turnieju Pucharu Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Zmagania sportowców zorganizowane zostaną na boiskach przy Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Na dwa dni Częstochowa stanie się niczym Rio De Janeiro?

  • Kategoria: cz.Sport

Międzynarodowa Federacja Speedrowera zadowolona z organizacji ME w speedrowerze

Podczas Mistrzostw Europy w Częstochowie oraz Poczesnej na trybunach oraz w parku maszyn można było spotkać wiele osobistości ze świata sportu speedrowerowego. Jednym z takich gości był Mike Hack, na co dzień sekretarz International Cycle Speedway Federation.

Hack gościł w Polsce nie tylko jako włodarz międzynarodowego speedrowera, ale również arbiter. Sędziował kilka imprez, lecz najważniejsze było to, jak on oceni całokształt organizacyjny.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px