Banner Top

Poniżej pasa. Prapremiera w Częstochowie

Spektakl Richarda Dressera „Poniżej pasa” jest pierwszą premierą sezonu w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Spektakl został przygotowany we współpracy z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Pierwsze przedpremierowe pokazy przedstawienia odbyły się w lipcu tego roku podczas Lata Teatralnego w Sopocie.

Jak podkreślił Robert Dorosławski, dyrektor częstochowskiego Teatru, ta premiera ma szczególne znaczenie dla częstochowskiej sceny z kilku powodów: - Po raz pierwszy w Polsce pokazujemy inscenizację tego tekstu na deskach teatru. Istotne jest również to, że wprowadzamy dramat Richarda Dressera do świadomości polskich czytelników i twórców, ponieważ tekst został przetłumaczony przez Rubi Birden na specjalne zamówienie Teatru Atelier, na potrzeby naszej realizacji. Teraz mogą po niego sięgać i inne teatry w Polsce.

Do pracy w międzynarodowej firmie, gdzieś w dalekim kraju, przyjeżdża Dobek. Na miejscu poznaje swojego współlokatora Hanrahana, wymęczonego menedżera średniego szczebla oraz Merkina, szefa z obsesją na punkcie władzy. Wspólnie tworzą niezbyt lubiany dział audytorów. Wyizolowani od pozostałych pracowników z dala od własnych rodzin są zdani tylko na siebie. Jednak potrzeba przyjaźni zderza się z równie silną potrzebą konkurowania. Mężczyźni z podejrzliwością odbierają każdy ruch współtowarzyszy, na zmianę broniąc swego terytorium albo zawiązując sojusze.

Ich wspólne życie pełne jest niezdarności i komicznego „łapania za słówka”. Potrójna dawka testosteronu i tupeciarska walka o pozycję w pracy dostarczy widzom rozrywki i skłoni do refleksji nad samotnością i międzyludzkimi relacjami.

Obsada: MERKIN - Waldemar Cudzik, HANRAN - Michał Kula, DOBEK - Adam Machalica
Premiera w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie – 13 VII 2018
PREMIERA  w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – 6 października 2018

„Poniżej pasa”
Przekład – Rubi Birden, reżyseria – André Hübner Ochodlo, muzyka – Adam Żuchowski, współpraca scenograficzna - Stanisław Kulczyk.
Projekt plakatu: Piotr Dłubak

sobota 6 października 2018 - godz. 19.00
Scena Kameralna im. Iwo Galla, Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
Wszystkie bilety: 40 zł

cz.info.pl; źródło: Teatr im. A. Mickiewicza

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px