Banner Top

Teatr Terminus A Quo: Noc nie jest dziewicą

„Noc nie jest dziewicą” to monodram Eliasza Gramonta, oparty na prozie Jaime Bayly – pisarza z Peru i jego książce „Noc jest dziewicą”. Treść nie posiada wielkiej głębi, jest wręcz banalna, ot taki „sex, drugs & rock’n’roll” w Limie.

Tekst jawi się jako strumień świadomości napisany dowcipnym językiem, a szybkość i błyskotliwość narracji i sugestywna gra aktora, plus kilka odlotowych (dosłownie) scen, sprawia, że spektakl posiada niezwykłe, komediowe zabarwienie ­ stąd doskonała zabawa w której uczestniczą aktor i widzowie.

Spektakl zrealizowany przez Eliasza Gramonta (inscenizacja, wybór muzyki i reżyseria), przy współpracy Edwarda Gramonta (scenariusz i konsultacje reżyserskie).

Nagrody:
2015 – Żary. Eliminacje Wojewódzkie 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Wyróżnienie
2015 – Gorzów Wielkopolski. VII Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form – BAMBERKA – Wyróżnienie.

Premiera „Noc nie jest dziewicą” miała miejsce 21 grudnia 2014 roku w Nowej Soli w Teatrze TERMINUS A QUO podczas imprezy: GNAJT – Grudniowej Nocy Ambarasującego Jednakowoż Teatru.  

Edward Gramont - założyciel Terminus A Quo, który w swojej 34-letniej historii dał ponad 200 premier, w tym wiele sztuk autorskich, monodramów, a także widowiska plenerowe, zdobył wiele nagród.

środa 20 czerwca - Alternatywa Między Ścianami spektakl Teatr Terminus A Quo „Noc nie jest dziewicą” - godz. 20.00
Plac Biegańskiego
W razie złej pogody spektakl odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px