Banner Top

Stand up: Michał Pałubski i Brothells

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na występ Michała Pałubskiego i grupy Brothells w wykonaniu Jakuba Ćwieka oraz Macieja „Lobo” Linke.

To stand up jakiego jeszcze świat nie widział. Trzech facetów, z trzech różnych światów. Wojownik (Maciej „Lobo” Linke), pisarz (Jakub Ćwiek) i komik (Michał Pałubski). Wszyscy na jednej scenie, tworzą mieszankę wybuchową. Jak sami dodają: po obejrzeniu tego występu , wasze życie nie będzie takie samo.

Michał Pałubski – komik, aktor, reżyser – miłośnikom dobrej zabawy doskonale znany z kabaretu Formacja Chatelet, w którym wielokrotnie imponował i zaskakiwał elastycznością i gibkością w nieomal każdym możliwym znaczeniu tych słów. Poza kabaretową sceną udziela się jako reżyser teatralny (ostatnim jego spektaklem było wystawiane w krakowskim teatrze Groteska przedstawienie dla najmłodszych zatytułowane „Świetlik w ciemności”) oraz aktor. Zasłużenie szczyci się faktem, że wszystkiego, co wie o scenie nauczył go Adam Hanuszkiewicz, u którego Michał wystąpił w „Panu Tadeuszu” w tytułowej roli .

Maciej „Lobo” Linke – sportowiec, trener, prekursor Brazylijskiego Ju-Jitsu w Polsce – prawdziwy wojownik niejednokrotnie udowadniający sobie jak i światu, że niemożliwe nie istnieje. Aktualny mistrz Europy w BJJ, zwycięzca szeregu walk MMA i zdobywca pasa szkockiej federacji Immortal FP, a jednocześnie doświadczony trener, mogący szczycić się znakomitymi wynikami swoich podopiecznych. Wraz z równie wojowniczym bratem, Mariuszem Linke (pierwszym czarnym pasem BJJ w Polsce), odpowiadają za rozwój najlepszej sieci szkół BJJ w kraju – Gold team.

Jakub Ćwiek – pisarz, publicysta, badacz popkultury – autor przeszło dwudziestu książek, z których większość doczekała się statusu bestsellerów, laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla. Kojarzony przede wszystkim z literaturą fantastyczną, ma na swoim koncie także pozycje spoza tego nurtu, w tym książkę podróżniczą opowiadającą o jego przeprawie przez Stany Zjednoczone śladami znanych książek i filmów. Jakub regularnie publikuje artykuły i felietony, których głównym tematem jest popkultura i jej oddziaływanie na przeciętnego odbiorcę. Ma na swoim koncie także szereg scenariuszy do słuchowisk, filmów i przedstawień teatralnych.

piątek 23 marca 2018 - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Bilety dostępne w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w cenie: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu wydarzenia.

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px