Banner Top

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak odbędzie się 2 grudnia o godz. 17:00, w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Najnowsza książka Anny Cieplak „Lata powyżej zera” to historia o dorastaniu tych, którzy nie pamiętają czasów PRL-u.

Ich życie skupiało się wokół Gadu- Gadu, VHS-ów i walkmanów. Swój bunt związany ze smutną rzeczywistością, ubierali w hiphopowe rymy. Autorka opisane przez siebie pokolenie określa jako „ostatnie urodzone bez smartfona w ręku”. W książce Anny Cieplak nie brakuje odwołań do polskiej popkultury pierwszej dekady XXI wieku.

„To manifest pokolenia, które zaczęło kumać, co się dzieje, mniej więcej w pamiętnym roku zerowym, gdy w Rosji Jelcyn zamienił się w Putina, gdy z okna bloku spadł na ziemię Magik, ale mimo to świat się nie skończył, choć miał się skończyć, a zamiast tego tak naprawdę się zaczął”.

Ziemowit Szczerek

Animatorka kultury, aktywistka miejska – Anna Cieplak (ur. 1988r.) pochodzi z Dąbrowy Górniczej, gdzie ukończyła V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego. Studiowała pedagogikę na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada (2017) za debiutancką powieść „Ma być czysto”.

sobota 2 grudnia - godz. 17.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Wstęp wolny

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px