Banner Top

Szlak Appalachów oczami zdobywców: Ozimińskiego i Stromczyńskiego

Częstochowianie: Grzegorz Ozimiński oraz Maciej Stromczyński zdobyli jeden z najdłuższych pieszych szlaków na świecie - Szlak Appalachów w Stanach Zjednoczonych (Appalachian National Scenic Trail).

Mierzącą 3 500 kilometrów trasę przebyli w ciągu 125 dni, kontynuując tym samym swoje podboje długodystansowych tras w Ameryce Północnej. Realizując przejście 14 stanów od Maine do Georgii stali się członkami elity, bo tylko 25% śmiałków jest w stanie podołać temu wyzwaniu.

Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński w trakcie podróżniczego spotkania 27 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 19.00 w częstochowskim Odwachu obok Ratusza, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a.

Grzegorz Ozimiński oraz Maciej Stromczyński są wędrowcami pochodzącymi z Częstochowy obierającymi za cele piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4 300 kilometrów Pacific Crest Trail wiodący z Meksyku do Kanady. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce - Kolosy, zdobyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejny cel jakim była wyprawa na Szlak Appalachów.

cz.info.pl; źródło: cgk Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px