Banner Top

Spotkanie filmowe z cyklu Z archiwów PWSFTviT

Kolejne spotkanie z filmem, z cyklu „Z archiwów PWSFTviT” odbędzie się 13 listopada w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Poprowadzi je Witold Szymczyk.

Przez rodzinę i przyjaciół nazywany „Miśkiem” – Witold Szymczyk ukończył IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Jest absolwentem łódzkiej „Filmówki”, gdzie obecnie jest wykładowcą (Wydział Sztuki Operatorskiej). Tam też uzyskał stopień doktora sztuki filmowej. Witold Szymczyk jest autorem podręcznika „Inscenizacja filmowa”.

„Książka Szymczyka to podręcznik dla wszystkich, którzy chcą robić filmy, którzy chcą zostać reżyserami. Przede wszystkim dla studentów szkół filmowych. A także dla amatorów, aby przestali być amatorami. Również dla profesjonalistów, aby wzbogacili swój warsztat. Zawiera bogaty materiał rysunkowy, który świetnie ilustruje omówione w tekście zagadnienia”.

Robert Gliński

Wspólnie z operatorem Tomaszem Samosionkiem są twórcami produkcji pt.: „Miasto Kobiet” z 2015 roku. To opowieść o upadku przemysłu włókienniczego, który do Ziemi Obiecanej ściągnął przecież tysiące kobiet. Film szuka odpowiedzi na pytanie, jak włókniarki poradziły sobie w nowej rzeczywistości? Czym jest Łódź bez fabryk stanowiących przez minione wieki o tożsamości i zamożności miasta?

poniedziałek 13 listopada - Spotkanie filmowe z cyklu „Z archiwów PWSFTviT” - godz. 18.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Wstęp wolny

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px