Banner Top

Celuloidowa historia Częstochowy – Kroniki II wojny światowej

W czwartek 5 października o godz. 18.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na projekcję archiwalnych filmów dotyczących II wojny światowej.

Filmy zostały pozyskane do kolekcji Krzysztofa Kasprzaka, a wspomnieniami podzielą się Zbisław Janikowski, Janusz Mielczarek i Juliusz Sętowski.

Krzysztof Kasprzak jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Filmem zajmuje się od 1998 roku. W swoim dorobku ma kilka udanych dokumentów. Jest zarówno producentem swoich filmów jak i scenarzystą oraz operatorem. Autor takich prac jak: „Spacer po Częstochowie” (uzyskał nagrodę specjalną na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Polskie Ojczyzny 2008) „Niezapomniana Częstochowa” (wyróżnienie na Festiwalu Mediatravel 2009); autor i producent cyklu filmów o historii Częstochowy XX wieku..in. filmu „Częstochowa 1962”. Gromadząc i opracowując archiwalne materiały filmowe stworzył „Filmotekę częstochowską”.

Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich „Moja mała Ojczyzna”. W roku 2014 otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za upowszechnianie sztuki filmowej.

czwartek 5.10.2017 - godz. 18.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Wstęp wolny

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px