Banner Top

Wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Dzielawskiego

Galeria Ośrodka Promocji Kutury „Gaude Mater” oraz autor zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Dzielawskiego, który odbędzie się w sobotę, 30 września 2017 roku o godzinie 17.00. Wernisażowi towarzyszył będzie recital Pawła Łowickiego.

Malarz, fotografik, projektant – Arkadiusz Dzielawski urodził sie w 1967 roku w Czestochowie. Artysta ukończył częstochowskie Państwowe Liceum Sztuk plastycznych.

Swoją artystyczną drogę kontynuował w Wyższej Szkole Pedagogicznej, gdzie z wyróżnieniem ukończył kierunek Wychowanie Plastyczne. Jego działania artystyczne zostały docenione: artysta w 1993 roku zdobył stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy. Dzieła Arkadiusza Dzielawskiego znajdują się zarówno w kolekcjach w kraju jak i za granicą.

Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego wpisać można w nurt realizmu magicznego. Obrazy artysty mimo codziennych sytuacji, które przedstawiają, dzięki stosowanym motywom, manipulacjom światłem oraz perspektywą nabierają cech nadrealistycznych. W twórczości Arkadiusza Dzielawskiego granica między tym co realne, a tym co fantastyczne ulega zatarciu.

Warsztat i techniki malarskie stosowane przez Dzielawskiego odwołują się do tradycji XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego. Dominujący wpływ na ostateczną kolorystykę obrazu mają monochromatyczne temperowe podmalówki, kolorowe imprimitury oraz wydobywanie poszczególnych partii obrazu przy pomocy warstw kryjących i laserunków, dających efekt „przeświecania” przez warstwy malatury. Kolory na płótnie powstają w dużej mierze na skutek nakładania na siebie warstw farby, a nie poprzez mieszanie kolorów na palecie, co nadaje obrazowi niezwykłą głębię i świetlistość.

sobota 30 września - godz. 17.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”/dzielawski.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px