Banner Top

Malarstwo Marty Kunikowskiej-Mikulskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 1 września 2017 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Marty Kunikowskiej-Mikulskiej prezentowanej w ramach Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

Marta Kunikowska-Mikulska urodziła się 23 lipca 1981 roku w Łodzi. W latach 2000-2005 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

W 2005 roku obroniła dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem prof. Witolda Warzywody. Aneks do tej pracy powstał w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego. Inspiracji do swoich prac dyplomowych, a także późniejszej twórczości Marta Kunikowska-Mikulska szuka w polskich podaniach i wierzeniach ludowych.

Artystka inspiruje się wierzeniami, mitami, symbolami, zwyczajami. Ukazuje człowieka współczesnego w odniesieniu do natury, tradycji, człowieka trochę na granicy tradycji i nowoczesności.

Na wystawie zostaną pokazane prace z różnych lat, które w sposób subtelny nawiązują do ornamentyki ludowej, podań, wierzeń, a także tradycyjnego wzornictwa.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Zuzanny - kompozytorki i autorki tekstów, obdarzonej niezwykłą wrażliwością i talentem muzycznym.
Jej utwory oczarowują od pierwszych dźwięków. Przy akompaniamencie instrumentów – gitary, pianina oraz akordeonu, subtelnie wprowadza w swój mały muzyczny świat.

piątek 01.09.2017 - wernisaż malarstwa Marty Kunikowskiej-Mikulskiej - godz. 17.00
Galeria Art-Foto, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
Wstęp wolny
Termin ekspozycji: 1-8 września 2017 r.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px