Banner Top

Jak dbać o koncentrację u dzieci?

Nowoczesne technologie, zabawki z wieloma funkcjami, szybkie tempo życia rodziców i nadmiar informacji, a nawet zła dieta, nie sprzyjają budowaniu koncentracji uwagi u dzieci. A to właśnie koncentracja, budowana od najmłodszych lat gwarantuje dobre wyniki w nauce.

Problemy z koncentracją dotykają coraz młodsze dzieci. W pierwszych klasach szkół podstawowych, cześć z nich już ma deficyty uwagi. A to dopiero początek ich drogi na ścieżce edukacyjnej. Psychologowie podkreślają, że skala tego zjawiska rośnie z roku na rok. Rodzice zauważają problem dopiero, kiedy dziecko idzie do szkoły, ale szkodliwe nawyki powstają dużo wcześniej. Koncentrację można jednak ćwiczyć i nigdy nie jest na to za późno. Oprócz tego warto rozpoznać co ją zaburza i unikać tego.

Jakość życia i leczenia w terapii zaawansowanego raka piersi

Zaawansowany rak piersi to choroba przewlekła, która wymaga długotrwałego leczenia. W tej sytuacji równie ważne jak skuteczność terapii jest jakość życia chorej w trakcie jej trwania.

Na pytania Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, organizatora kampanii „Jest jak Jest – Mam Wybór” odpowiada dr Katarzyna Pogoda z warszawskiego Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Antykoncepcja szyta na miarę - co to oznacza?

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczenia przed zajściem w nieplanowaną w danym momencie ciążę, od lat dostępna na rynku.

Jednak, choć są powszechnie stosowane, to ich dobór wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jak pokazują badania przeprowadzone przez NEUROHM, mimo że znaczna większość ich użytkowniczek deklaruje, iż przy przepisywaniu tabletek antykoncepcyjnych ginekolog powinien wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, to w głębi duszy nie mają takiego przekonania. Najwyraźniej nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniej tabletki.

Dieta eliminacyjna – co warto wiedzieć?

Diety eliminacyjne są tematem często poruszanym w mediach. Dzieje się tak za sprawą alergii i nietolerancji pokarmowych, które z roku na rok dotykają coraz większej liczby osób.

Europejska Akademia Alergologii i Immunologii Klinicznej szacuje, że na terenie starego kontynentu na alergie pokarmowe choruje ponad 17 milionów osób, z czego 3,5 miliona to Europejczycy poniżej 25 roku życia.[1]

Sprawdź czy jesz to, czego potrzebujesz?

Wraz z upływem czasu zmniejsza się odporność naszego organizmu na choroby oraz sprawność układów i narządów. Żeby opóźnić ten nieodwracalny proces i cieszyć się zdrowiem trzeba zadbać o styl życia i cztery najważniejsze elementy diety.

– Zróżnicowana dieta bogata w pełnowartościowe białko, błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a przede wszystkim w dużą ilość owoców i warzyw może sprawić, że pomimo upływu lat możemy długo cieszyć się witalnośacią i sprawnością – mówi Wiesława Rusin, dietetyk, coach zdrowia i autorka książek o tematyce prozdrowotnej, m.in. „uZdrowienie od kuchni”.

Libido bierze się ze zdrowia, nie z afrodyzjaków

Seksowna bielizna, gadżety erotyczne, tabletki na potencję, kawa? Afrodyzjaki zwiększające ochotę na seks zadziałają tylko przez chwilę.

Nasze libido najbardziej osłabia stres, zła dieta i leki, dlatego jeśli nie zadbamy o swoją kondycję psychofizyczną i dietę, wszelkie doraźne rozwiązania na dłuższą metę się nie sprawdzą – mówią eksperci.

Co rodzice wiedzą o rotawirusach?

Potocznie mówi się, że dobrze jest znać swojego wroga – szczególnie, gdy jest on niewidoczny gołym okiem i z pozoru niegroźny. W walce z rotawirusami nie ma żartów – występują one powszechnie na całym świecie i są wysoce zakaźne.

Badanie przeprowadzone w ostatnim czasie przez Millward Brown pokazuje, że coraz więcej matek i kobiet w ciąży ma świadomość tego jak przebiega zakażenie powodowane przez rotawirusy. Nie każdy jednak wie, jak skutecznie się przed nim obronić.

Białko z soi coraz mniej zdrowe. Czym je zastąpić?

Masowa produkcja soi powoduje, że coraz bardziej spada jej jakość, a przez to także popularność. Alergeny, modyfikacje genetyczne oraz niestrawności występujące po jej spożyciu powodują, że z zawierającej duże ilości białka soi rezygnuje coraz więcej osób. Alternatywą może się okazać niezanieczyszczone i wolne od GMO białko konopne.

Białko jest podstawowym elementem, z jakiego zbudowane są tkanki i narządy ludzkie. To jeden z trzech podstawowych makroskładników zawartych w pożywieniu. Odgrywa ważną rolę w syntezie hormonów i enzymów, pełni funkcje magazynujące, transportowe, reguluje przebieg procesów biologicznych, immunologicznych, kontroluje proces wzrostu i różnicowania komórek. Dlatego tak bardzo ważnym jest, by nie brakło go w naszym pożywieniu. Specjaliści od żywienia twierdzą, że warto dobrać odpowiednie, pełnowartościowe białko i kontrolować ile go przyjmujemy.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px