Banner Top

Wymiana windy w budynku Urzędu Miasta

Od poniedziałku 16 kwietnia do końca maja, z powodu wymiany, nieczynna będzie winda w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13. Dla osób, które nie są w stanie wejść po schodach, będzie możliwość kontaktu z urzędnikami na poziomie portierni.

Prace związane z wymianą dźwigu osobowego potrwają półtora miesiąca (od 16.04 do 31.05.2018 r.) i w tym czasie winda będzie nieczynna. W związku z tym obok portierni przygotowane zostaną dwa stanowiska umożliwiające obsługę interesantów, dla których schody stanowią zasadniczą lub istotną barierę architektoniczną.

Interesant będzie mógł poinformować portiernię o konieczności załatwienia sprawy  i niemożliwości wejścia po schodach, po czym portiernia skontaktuje się z sekretariatem właściwego wydziału i poprosi o przyjście pracownika, który pomoże w załatwieniu sprawy (obok portierni przygotowane będą stoliki i krzesełka) .

Dla osób, które będą w stanie pokonać przynajmniej wejściowe schody, dostępne są stanowiska obsługi w Biurze Obsługi Interesanta na poziomie wysokiego parteru. Są tam także stoliki dla interesantów (w sąsiedztwie głównej informacji UM), gdyby była potrzeba wezwania urzędników z wyższych pięter, na które interesantowi trudno byłoby już przejść dalej schodami.

Za utrudnienia związane z czasowym wyłączeniem windy kierownictwo Urzędu Miasta Częstochowy przeprasza, mając jednocześnie nadzieję, że przyjęte rozwiązanie te potencjalne niedogodności zminimalizuje.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px