Banner Top

830 tys. na wyposażenie szkolnych gabinetów i nową karetkę

Częstochowa otrzymała od wojewody śląskiego 830 tys. zł na nową karetkę dla pogotowia oraz wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Fundusze mają zostać wykorzystane jeszcze w tym roku.

Środki na wyposażenie gabinetów to efekt wniosku złożonego przez miasto w związku z ustawą z 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Ustawa zakłada taką poprawę poprzez zwiększenie w 2017 roku środków finansowych m.in. na wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną właśnie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Fundusze - niemal 230 tys. zł - pochodzą z rezerwy celowej.

Wojewoda Śląski podjął także decyzję o dofinansowaniu – jeszcze w tym roku - zakupu jednego ambulansu sanitarnego oraz trzech urządzeń do kompresji klatki piersiowej dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Przyznana kwota dotacji to 600 tys. zł.

Rok temu do Częstochowy trafił wart prawie pół miliona złotych ambulans, będący pokłosiem wspólnej z wojewodą organizacji i zabezpieczania wizyty w naszym mieście papieża Franciszka.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Na zdjęciu karetka przekazana częstochowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu dzięki współpracy z Wojewodą Śląskim w 2016 roku.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px