Banner Top

Europejski Tydzień Sportu W SP nr 38 najlepszy

Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa znalazła się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu: „ETS w mojej szkole”, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Uczestnicy konkursu od 23 do 30 września mieli za zadanie zorganizować w szkole obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, opisać je i przesłać zdjęcia. Jury oceniało poprawność merytoryczną (zgodność z tematem), estetykę (kompozycja, ostrość, punkty odniesienia), ujęcie tematu (ciekawe, nietypowe uchwycenie tematu) oraz najlepsze odzwierciedlenie hasła #BeActive.

W SP nr 38 w ramach obchodów, każdego dnia odbywały się m. in. zajęcia wychowania fizycznego, treningi tańca towarzyskiego i piłki nożnej. Nauczyciele i trenerzy zachęcali uczniów do aktywności fizycznej, wskazując korzyści z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dodatkowo we wtorek 26 września zorganizowano trening piłki nożnej na kolorowo, z dużą ilością przyborów, w czwartek 28.09. wszyscy uczestnicy ETS biegali przez 30 minut - każdy w swoim tempie – za to na niebiesko, a w piątek 29.09 trenerzy tańca zachęcali do aktywności fizycznej w rytm muzyki latynoamerykańskiej.

- Być aktywnym to być zdrowym, silnym i szczęśliwym człowiekiem - tę prawdę staramy się zaszczepić naszej młodzieży - mówi Lucyna Kożuch, koordynator konkursu w SP 38, nauczycielka wychowania fizycznego.

Celem  konkursu było promowanie inicjatywy Komisji Europejskiej - Europejskiego Tygodnia Sportu i idei #BeActive („Bądź aktywny”), nawołującej Europejczyków do aktywnego spędzania czasu.

Konkurs wyłonił 10 najlepszych organizatorów obchodów ETS w szkołach na terenie całej Polski, wśród nich znalazła się częstochowska 38.

Gala podsumowująca konkurs odbędzie 13 października w Warszawie.

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px