Banner Top

cz.Informacje

Cukrzyca typu II. Jak ustrzec się choroby?

- to temat bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w środę, 25 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Konferencja odbywa się w ramach miejskiego „Programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”, finansowanego z budżetu miasta. Program realizuje NZOZ Inter-Med.

Będzie nowa huta szkła Guardian w Częstochowie

Na terenie huty szkła Guardian oficjalnie zapowiedziano budowę drugiego zakładu w Częstochowie. Największa w historii firmy inwestycja da ponad 150 nowych miejsc pracy.

W konferencji zapowiadającej rozbudowę, oprócz członków zarządu firmy Guardian uczestniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, przedstawiciele władz województwa śląskiego, władz Częstochowy oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas spotkania oficjalnie zapowiedziano inwestycję, o której pierwsze medialne sygnały pojawiły się jeszcze w maju tego roku.

Fortum gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego w Częstochowie

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej oraz elektrociepłowni w Częstochowie, jak co roku wykorzystało ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe.

Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

Remont przejazdu kolejowego przy ulicy Zaciszańskiej

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że z powodu remontu został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego przejazd kolejowy na ulicy Zaciszańskiej.

Utrudnienia potrwają od od 23.10.2017 r. godz. 18.00 do 26.10.2017 r. najpóźniej do godz. 14.00. Dla pojazdów wyznaczony został objazd ulicą św. Barbary, Główną, Przestrzenną oraz Piastowską.

Dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie zaprasza wszystkich częstochowian, szczególnie rodziców maluszków oraz dzieci do 10 roku życia, do udziału w dniach otwartych Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie organizowanych w dniach 24-25 października 2017 r. w godzinach od 13.00 do 18.00.

W trakcie dni otwartych będzie można zwiedzić placówkę oraz skorzystać z nieodpłatnych konsultacji psychologa, pedagoga – oligofrenopedagoga, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej, fizjoterapeuty.

1,2 mln zł na nowoczesny kompleks sportowy w Blachowni

Minister Sportu i Turystyki przyznał Blachowni prawie 1,2 mln zł dotacji na realizację projektu całkowitej modernizacji infrastruktury sportowej obecnego obiektu „Sahary”.

Po uprzednim przygotowaniu pełnej dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwolenia na budowę Burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska wystąpiła do Ministra z wnioskiem o dofinansowanie projektu, którego celem jest:

Miejsce przyjazne mieszkańcom - Konkursy

„Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” to dwa konkursy, w których mogą uczestniczyć częstochowskie placówki użyteczności publicznej.

Konkursy mają celu promocję miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością lub rodziców z dziećmi, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Częstochowy.

Święto jeźdźców pod Zamkiem - Hubertus 2017

Jurajski Olsztyn zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa - dziś, 22 października 2017 r.o godz. 12.00 – na błonia zamkowe przy Spichlerzu.

W programie: prezentacja ekip, wyjazd ekip w teren, wybór najładniejszej pary (jeździec + koń), pogoń za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego, grillowanie, wyścigi, konkursy, biesiada przy muzyce na żywo i ognisku rozpalonym przez zwycięzcę gonitwy, kiermasz ciast i nalewek, przygotowanych przez żony członków RC Częstochowa oraz moc innych atrakcji.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px