Banner Top

cz.Informacje

Urząd Miasta Częstochowy ostrzega – uważajmy na oszustów!

Urząd Miasta Częstochowy nie kontaktuje się z mieszkankami i mieszkańcami w celu uzyskania informacji osobistych lub o posiadanych nieruchomościach za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu czy też kanałów w mediach społecznościowych. W związku z sygnałami o próbach takiego wyłudzania informacji lub płatności – apelujemy: uważajmy na oszustów.

Urząd Miasta przypomina, że nigdy nie dzwoni, aby zażądać natychmiastowej płatności przy użyciu konkretnej metody płatności, takiej jak karta debetowa i kredytowa, strona internetowa, karta podarunkowa lub przelew bankowy. Najpierw wysyła decyzję podatkową a w przypadku upływu terminu płatności - upomnienie.

Oświadczenie Urzędu Miasta Częstochowy dotyczące zgromadzeń zorganizowanych 16 czerwca

„W poniższym oświadczeniu wracamy do problemu zgromadzeń, które odbyły się w niedzielę w centrum Częstochowy, w tym II Marszu Równości. Powodem publikacji tego oświadczenia jest fakt, że przekaz dotyczący zgłoszenia, organizacji i zabezpieczenia tych zgromadzeń stał się przedmiotem wielu medialnych manipulacji.

16 czerwca odbył się II Marsz Równości w Częstochowie. Było to zgromadzenie, którego organizatorzy skorzystali z przysługujących im w Konstytucji RP i ustawie o zgromadzeniach praw.

Pętla autobusowa Raków-Dworzec PKP zawieszona

Od poniedziałku 24 czerwca do odwołania zostanie zawieszona obsługa pętli autobusowej Raków-Dworzec PKP przy Skwerze Junaków – informuje MZDiT. Zmiany są spowodowane kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego.

Zawieszenie obsługi pętli autobusowej Raków – Dworzec PKP przy Skwerze Junaków spowoduje następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

Linie nr 12 i 32, jadące od Stadionu Raków, zostaną skrócone do przystanku STARY RAKÓW, z którego również będą rozpoczynać kursy w kierunku centrum.

Blok komunalny prawie gotowy

Budowa nowego bloku komunalnego na 65 mieszkań u zbiegu ulic: Sobieskiego, Pułaskiego i Focha jest już niemal na finiszu. Na inwestycję o wartości 8,2 mln zł miastu udało się uzyskać 2,6 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czterokondygnacyjny blok stanął dłuższą elewacją wzdłuż ulicy Pułaskiego, choć jego adresem będzie Focha 80. Ma powierzchnię zabudowy 1 127 m2, powierzchnię użytkową - 3 449 m2, a kubaturę - 14 843 m3. W trzech klatkach schodowych powstało 65 mieszkań komunalnych (w tym dwa chronione), z czego 34 to mieszkania typu M-2, a 31 typu M-3. Wszystkie mieszkania na parterze budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Pływalnia przy ul. Dekabrystów czynna mimo budowy

W piątek, 21 czerwca funkcjonowanie rozpoczyna letnia pływalnia MOSiR przy ul. Dekabrystów. Będzie czynna codziennie do 25 sierpnia, w godz. 10.00 - 20.00.

Od pierwszego dnia wakacji częstochowianki i częstochowianie - mimo trwającej budowy Parku Wodnego - będą mogli korzystać z letniej pływalni przy ul. Dekabrystów. Od piątku, 21 czerwca do 25 sierpnia, basen będzie czynny w godzinach 10.00-20.00.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza 25 czerwca na bezpłatne spotkanie informacyjne „Realizacja i rozliczanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 dla przedsiębiorców".

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców realizujących projekty w ramach RPO WSL 2014-2020 (działań: 1.2., 3.2. oraz 3.3) oraz planujących pozyskanie dofinansowania na udział w targach międzynarodowych.

Miliardy dodane do kont klientów w ZUS

Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek.

Tegoroczna waloryzacja składek na poziomie 9,2 proc. na koncie i 5,01 proc. na subkoncie daje wzrost naszego kapitału emerytalnego na poziomie nie notowanym dziś na żadnej lokacie! Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 tys. złotych.

Rusza rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

17 czerwca rusza nabór wniosków do częstochowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, w których są jeszcze wolne miejsca.  Rekrutacja potrwa do 21 czerwca.

Rekrutacja uzupełniająca do placówek, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami, odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego TUTAJ

Jeśli rodzic nie ma możliwości wypełnienia wniosku drogą elektroniczną, będzie mógł otrzymać wniosek w wersji papierowej w biorącym udział w rekrutacji przedszkolu (szkole podstawowej) i po wypełnieniu złożyć go w przedszkolu (szkole podstawowej) pierwszego wyboru, również w terminie od 17 do 21 czerwca.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px