Banner Top

cz.Informacje

Nowy pies w częstochowskiej policji

Po rocznym szkoleniu, częstochowską policję wesprze roczny owczarek niemiecki specjalizujący się w wyszukiwaniu narkotyków. Jego zakup był możliwy dzięki środkom pochodzącym z budżetu miasta.

Abi - bo tak się wabi nowa ,,funkcjonariuszka" - wraz ze swoim przewodnikiem st. asp. Wojciechem Bożkiem odbyła profesjonalne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas kursu pies został przygotowany do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających. Był to także czas dla duetu na naukę współpracy, nawiązanie więzi oraz wzajemnego zaufania.

Lato w mieście na wesoło! – atrakcje dla maluchów

Lato w mieście nam niestraszne! Nauka żonglerki, budowa zamku, tworzenie lalek teatralnych czy gra w kręgle to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają już dziś na dzieci w różnym przedziale wiekowym. Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza wszystkie maluchy na kreatywne animacje i moc wesołej zabawy.

Czas otworzyć sezon wakacyjnych zabaw i beztroski! Dzieci, które spędzają lato w mieście, mogą liczyć na wiele atrakcji i wypełnić wolny czas różnorodnymi aktywnościami.

Najładniejsza działka. Najbardziej ukwiecony balkon

Do 15 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia w kolejnych edycjach miejskich konkursów na najładniej ukwiecony balkon oraz na najładniejszą działkę ROD w Częstochowie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Konkurs na „Najładniej ukwiecony balkon” adresowany jest do właścicieli balkonów/loggi, zaaranżowanych z wykorzystaniem zieleni, kwiatów oraz naturalnych elementów dekoracyjnych w budynkach wielorodzinnych.

Plany remontowe ulic w dzielnicach Częstochowy

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prowadzi przetargi na mniejsze, ale ważne dla dzielnic zadania. Jeśli uda się je rozstrzygnąć, remonty czekają ulice Jaskrowską, Spadek i Wielkoborską. Z kolei na ul. Letniskowej planuje się nowe oświetlenie LED-owe.

Prace na ul. Jaskrowskiej na Starym Mieście obejmą m.in. budowę jezdni, przełożenie kabla kolidującego z planowanym kanałem deszczowym, instalację kanałów rurowych, komór murowanych z cegieł oraz studni i kominów włazowych z kręgów betonowych.

Częstochowa Trhiatlon w Parku Lisiniec

W najbliższą niedzielę, 22 lipca, w Parku Lisiniec rozpocznie się nowa impreza na mapie polskiego triathlonu - „Częstochowa Trhiatlon”. Kierowców czeka zmiana w organizacji ruchu.

Zawody odbędą się na łącznym dystansie blisko 57 kilometrów (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km). Wyścig składa się z trzech konkurencji następujących bezpośrednio po sobie.

Zdrowa matka i dziecko

Ponad 21 tys. kobiet może skorzystać z programu „Zdrowa matka i dziecko” którego podstawowym celem jest prawidłowa opieka nad kobietami w ciąży.

„Zdrowa matka i dziecko” to regionalny program zdrowotny województwa śląskiego, który ma także ograniczyć liczbę przedwczesnych porodów, zwiększyć przeżywalności matek i noworodków, podnieść skuteczność wczesnego diagnozowania i leczenia wykrytych schorzeń u dzieci.

Więcej pieniędzy na ekologiczne piece

200 tys. zł to dodatkowa kwota, która decyzją prezydenta Częstochowy zostanie w tym roku przeznaczona na modernizację systemów grzewczych. O zwiększeniu środków na ten cel przesądziło duże zainteresowanie mieszkańców możliwością uzyskania miejskiej dotacji.

Wnioski o dotację na zakup bardziej przyjaznych środowisku systemów grzewczych można było składać do 30 maja. Środki zarezerwowane wcześniej w budżecie Częstochowy na ten cel wynosiły 180 tys. zł i były już znacząco wyższe od kwoty ubiegłorocznej.

Trwają remonty w częstochowskich szkołach

Trwają wakacyjne remonty w częstochowskich placówkach oświatowych. Będą kosztować ponad 6,2 mln zł. Część zakończy się wraz z początkiem roku szkolnego, pozostałe – jesienią. Na wszystkie zadania podpisano umowy, większość jest w trakcie realizacji, kilka już zakończono.

W Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Kasztanowej, w Szkole Podstawowej nr 54 przy ul. Kukuczki oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Łukasińskiego kompleksowo remontowane są sale gimnastyczne. W ramach prac jest tam m.in. wymieniana instalacja c.o., elektryczna wraz z oświetleniem; cyklinowany parkiet lub kładziona nowa podłoga sportowa, montowane tablice do koszykówki.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px