Banner Top

9 punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Częstochowie

W Częstochowie funkcjonuje 9 punktów, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną. W 2018 roku zmieniła się lokalizacja dwóch z nich.

Spośród wszystkich 9 punktów, dwa znajdują się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, Punkt III i IV w siedzibie MOPS przy ul. POW, a Punkt V i VI w siedzibie MOPS przy Alei Niepodległości 20/22. Punkt VII funkcjonuje w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie przy Alei Pokoju 12.

250 miejsc pracy w Częstochowie

Zlokalizowana w Częstochowie firma Cooper Standard planuje nowe inwestycje, a co za tym idzie, wzrost zatrudnienia. W ciągu najbliższych 8 miesięcy producent podzespołów samochodowych chce zatrudnić 250 osób.

Cooper Standard to amerykański koncern zajmujący się produkcją elementów samochodowych związanych m.in. z systemami przepływu płynów, uszczelnianiem karoserii, hamulcami i emisją oraz systemami tłumienia drgań w układach zawieszenia silnika i karoserii. Cooper Standard zatrudnia globalnie ponad 30 000 osób i działa w 20 krajach na całym świecie.

Ponad 380 tys. zł w Częstochowie dla WOŚP

Częstochowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeliczył pieniądze, które zostały zebrane w niedzielę do puszek i podczas licytacji. Tego dnia w Częstochowie zebrano ponad 380 tys. zł - blisko 50 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ ciągle trwają internetowe licytacje. Wśród nich m.in serce WOŚP, które stoi obok częstochowskiego logo na placu Biegańskiego. Ta licytacja potrwa do dzisiejszego piątku. Więcej informacji na stronie: www.wosp.czest.pl.

Wektor 2017 dla częstochowskiej firmy

12 przedstawicieli biznesu i nauki otrzymało Wektory 2017. Nagrody przyznane przez Pracodawców RP trafiły do osób i firm, które swoją działalnością wyróżniają się przedsiębiorczością, innowacyjnością oraz przyczyniają się do tworzenia lepszej jakości życia gospodarczego w Polsce.

Wśród laureatów znalazł się Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems, częstochowskiej firmy kontrolującej jakość części i samochodów produkowanych w Polsce i Europie.

In vitro – wnioski w sobotę 20 stycznia

Prezydent Miasta Częstochowy zaprasza pary do udziału w programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

Wnioski należy składać w sobotę, 20 stycznia 2018 roku, od godz. 9.00 do 13.00 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy, na parterze, przy ul. Śląskiej 11/13. Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

Uśmiechnięta szkoła

„Uśmiechnięta szkoła” to nazwa wartego prawie 2 mln 700 tys. zł projektu, który poprawi jakość edukacji uczennic i uczniów 5 szkół specjalnych w Częstochowie. Także pracujący w nich pedagodzy podniosą dzięki niemu swoje kwalifikacje. 90 procent wartości projektu to dofinansowanie, które miasto zdobyło ze środków UE.   

Projekt będzie realizowany do końca 2019 roku w 5 częstochowskich publicznych szkołach specjalnych – Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5, Zespole Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka, Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Specjalnych nr 45.

100 lat Anny Kmiecik

Anna Kmiecik to kolejna częstochowianka, która obchodziła 16 stycznia br. swoje setne urodziny. Życzenia jubilatce złożył także prezydent Częstochowy i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie.

Pani Anna Kmiecik urodziła się w okolicach Krakowa w 1918 roku - roku odzyskania przez Polskę niepodległości. W młodości pracowała na poczcie, a później po wyjściu za mąż była wzorową żoną i matką.

Kobiety znów wyjdą na ulice

W dzisiejszą środę o 17:00 na Placu Biegańskiego odbędzie się protest organizowany przez podmioty zrzeszone w komitecie Ratujmy Kobiety: Razem, Inicjatywa Polska, Zieloni, Dziewuchy Dziewuchom oraz ich sojuszników.

Ma on na celu wyrazić wściekłość Polek na zeszłotygodniowe głosowania. Przypomnijmy, do dalszych prac został skierowany projekt Kai Godek, zaostrzający obecne - już restrykcyjne - prawo aborcyjne. Przy braku kilku głosów odrzucono za to projekt Ratujmy Kobiety. Zawiodła opozycja parlamentarna. Część posłanek i posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej zdecydowała się zbojkotować głosowanie.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px